Nokian pääjohtaja Rajeev Suri on kertonut, ketkä tulevat vetämään uutta fuusioitunutta Nokian ja Alcatel-Lucentin yhdistelmää. Nokialaiset miehittävät kaikki tärkeimmät postit uudessa yrityksessä.
Uuden Nokian johtoryhmässä on kolmetoista jäsentä. Näistä kymmenellä on Nokia-tausta.
Networks-puoli jaetaan neljään ryhmään: mobiiliverkot, kiinteät verkot, sovellukset ja analytiikka sekä IP- ja optiset verkot. Näistä Alcatel-Lucentin miehet saavat vedettäväkseen kolme viimeistä ryhmää. Mobiiliverkkojen ryhmää alkaa vetämään nykyisen Nokia Networksin talousjohtaja Samih Elhage.
Vanhoista nokialaista Timo Ihamuotila jatkaa talousjohtajana. Mobiililaajakaistasta nyt vastaava Marc Rouannesta tulee uuden yrityksen innovaatio- ja toimitusjohtaja.
Surin uudessa organisaatiossa ei ole nimetty uutta teknologiajohtajaa. Voi olla, ettei sitä Rouannen uuden roolin myötä tarvitakaan.