XP POWER on julkaissut kuusi uutta pintaliitettävää DC-DC-muunninta. Niiden hyötysuhdetta ja eristystä kehutaan erittäin korkeaksi. Moduulit toimitetaan yhden tai kahden lähdön versioina ja ne edustavat "seuraavan sukupolven" tuotteita 0,25–3 watin teholuokassa.
XP:n mukaan moduuleilla on parempi tehokkuus, parempi eristys ja laajennettu käyttölämpötila-alue verrattuna nykyisiin malleihin markkinoilla. Tarjolla on sekä reguloituja että reguloimattomia malleja.
ISA, ISE, ISH ja ISK-sarjat tarjoavat reguloimattomia lähtöjä kun taas ISR ja ISW sarjat tarjoavat reguloidut lähdöt. Muuntimet soveltuvat käytettäviksi automaatio- ja prosessinohjauksen, instrumentoinnin sekä tietoliikenteen eri sovelluksissa.
Kaikki moduulit toimitetaan standardilla pinnijärjestyksellä. Muuntimien pienen koon johdosta ne vievät vähemmän piirilevytilaa ja jättävät näin suunnittelijoille enemmän tilaa muille ominaisuuksille.
Muuntimet ocat saatavilla Farnellilta, Digi-Keyltä tai suoraan XP Powerilta.