ETN on järjestänyt huhtikuussa kisan, jossa uutiskirjeen tilaamalla voi voittaa Huawein valmistaman upean Honor 5X -älypuhelimen. Kisa päättyy huomenna lauantaina 3D-tuloksen 3DEXpo-messujen päättyessä, joten vielä ehdit mukaan.
Huawei esitteli Honor 5X -mallin helmikuussa. Laite maksaa 299 euroa. Tuolla rahalla saa näytön lisäksi Qualcommin 8-ytimisen prosessorin, kaksi gigatavua RAM-muistia ja 16 gigatavun sisäisen muistin. Korttipaikkoja on kolme: kahdelle SIM-kortille ja jopa 128 gigatavua microSD-kortille.
Laite on kädessä samalla tapaa laadukas kuin samaan harjattuun alumiiniin koteloitu Honor 7, joka on ollut Huaweille iso hitti ja nosti merkin viime vuoden lopulla Suomen kolmanneksi suosituimmaksi älypuhelimeksi.
Lisäksi 5X:stä löytyy sama nopea sormenjäljentunnistin laitteen takapuolelta, kuin Honor 7:ssa. 3000 milliampeeritunnin akku riittää normaalikäytössä puoleksitoista päiväksi.
Tilaamalla ETN:n uutiskirjeen osallistuu siis Honor 5X:n arvontaan. Uutiskirje ilmestyy tällä hetkellä kaksi kertaa viikossa – keskiviikkoisin ja perjantaisin.
Tilaamaan pääset sivun ylälaidasta.